Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Vücudun belirli bölgelerinde yerleşmiş yağ dokuları, vücudun genel görünümünü etkiler. Basen bölgesi, bel çevresi, kollar, kalça, iç bacak gibi bölgelerde oluşan bu yağlanmalar diyet ve egzersize rağmen tamamen kaybolmayabilir. Bölgesel zayıflama yöntemleriyle diyet ve egzersizle giderilememiş bölgesel yağların giderilmesi hedeflenir. Bölgesel zayıflama alanında kullanılan birden fazla yöntem vardır. Hangi bölgelerdeki yağlanmanın giderileceği bu yöntemi belirlemek açısından önemlidir. Bölgesel zayıflama yöntemlerin amacı kişiye kilo verdirmek ya da şok bir şekilde sayıca fazla kilo kaybetmesine neden olmak değildir. Bazı bölgelere yerleşmiş olan inatçı yağlar bu yöntemler sayesinde parçalanarak yok edilir.

G5 Masajı

G5 bölgesel yağlanmanın olduğu bölgeye masaj yaparak eritmeyi amaçlayan bir masaj aletidir. Bölgeye yapılan masaj esnasında deri altına titreşimler gönderilerek buradaki hücrelerin harekete geçmesi sağlanır. Bölgede kan dolaşımı artar ve böylece sıkılaşma meydana gelir. G5 masajı bölgesel yağların giderilmesinin yanı sıra selülit yok etme, vücut ağrılarını giderme ya da rahatlama gibi nedenlerle de kullanılır. Özel bir krem sürüldükten sonra başlığın bölgeye gezdirilmesiyle gerçekleştirilen bu işlem yağlanmanın olduğu her bölge için tercih edilebilir. Bölgedeki yağlanmaya ve kişinin cilt yapısına bağlı olarak seans sayısı değişebilir. G5 masajının etkisi 3. Seanstan sonra ortaya çıkar. G5 masajı göbek, bel, kol, kalça, basen ve üst bacak başta olmak üzere tüm vücuda yapılabilir.

Radyofrekans ile Bölgesel İncelme

Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında en popüler olan yöntemlerden biri radyofrekanstır. Bölgesel olarak incelme sağlanmak istenen bölgeye gönderilen ses dalgaları sayesinde burada yağlar parçalanır. Ses dalgaları gönderildiğinde cilt altı ısısı 50-55 dereceye kadar çıkar. Bu ısı ile yağ hücreleri küçülmeye ve parçalanmaya başlar. Böylece bölgede incelme ve sıkılaşma meydana gelir. Bu yöntem sırasında cildin yüzeyinde herhangi bir hasar oluşmaz. Ağrısız ve acısız zayıflama yöntemlerinden biridir. Radyofrekans cihazları FDA onaylıdır ve sağlığa herhangi bir zararı da yoktur.

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

Soğuk lipoliz yönteminde bölgeyi soğutarak yağ dokusunu parçalama sağlanır. Uygulama yapılacak bölge cihazın başlığı sayesinde vakumlanır ve -10 dereceye kadar soğutulur. Soğukla karşı karşıya kalan yağ hücreleri ölmeye başlar ve parçalanır. Vücut parçalanan bu yağ hücrelerini algılayarak vücuttan atmaya çalışır. Soğuk lipoliz yönteminde cildin yüzeyine ve uygulama yapılan bölgenin dışında kalan cilt bölgelerine hiçbir zarar gelmez. Bölgeye göre değişmekle birlikte 45 dakika-1 saat gibi bir sürede işlem sonlanır. Bölgesel zayıflama yöntemleri uygulandıktan sonra kişiye bol su içmesi tavsiye edilir. Parçalanan yağ hücreleri terleme ve idrara çıkma ile vücuttan atılır. Bölgesel zayıflama yöntemlerinin kalıcılığı kişiden kişiye göre değişir. İncelme sağlandıktan sonra düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme devam ederse bölgedeki incelme kalıcı olacaktır. Ancak ani kilo alma, hareketsiz yaşam gibi nedenlerle bölgede yeniden yağlanma ve selülit görünümü oluşabilir.

  • soğuk lipoliz
  • radyofrekans ile zayıflama
  • g5 masajı zayıflama ve selülit tedavisi
Uygulama İle İlgili Sorunuz Mu Var? Uzmanımıza Sorun
Arrow
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!