Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Jawline Çene Dolgusu

Güzelliğin en önemli unsurlarından biri yüzün ideal bir formda olmasıdır. Çene hattında doğuştan gelen ya da travmalarla oluşan şekil bozuklukları yüzün ideal şeklini bozabilir. Çene hattının belirgin olmaması, yuvarlak yüz hatları gibi durumlar kişinin özgüvenini ciddi anlamda etkileyebilir. Ancak estetik kaygılarla yapılacak bu değişiklikler için cerrahi ameliyat tercih edilmeyebilir. Bu gibi durumlarda yapılabilecek en iyi uygulama dolgudur. Jawline yani çene hattı dolgusu ile istenilen çene şekline ulaşmak son derece kolaydır. Çeşitli şekil bozukluklarını çene hattı dolgusu ile ortadan kaldırmak mümkündür.

Çene kontöründe yer alan şekil bozukluklarını ve çene bölgesinde oluşan sarkmaları yok etmek için kullanılan bir yöntemdir. Hyalüronik asit içeren dolgu maddesi, uygun görülen bölgelere enjekte edilir ve bu sayede ideal çene formuna ulaşılır. Çenenin ortası, çene yanları, alt yüz, kulak ve çene birleşimi gibi bölgelere dolgu uygulanabilir.

Jawline Çene Hattı Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Çene hattı dolgusunun hangi bölgelere ve hangi amaçla yapılacağı belirlendikten sonra bölgeye lokal anestezik kremler uygulanır. Daha sonra dolgu miktarı belirlenir ve belirlenen bölgelere ince uçlu enjeksiyonlarla dolgu maddesi enjekte edilir. Çene dolgusu uygulaması biter bitmez etkisi görülür.


Jawline Çene Dolgusu

Jawline Dolgusunun İçeriği Nedir?

Diğer dolgu işlemlerinde tercih edildiği gibi jawline dolgusu için de hyalüronik asit kullanılır. Hyalüronik asit, insan vücudunda da yer alan bir molekül olduğu için ciltle tamamen uyumludur. Çeneye enjekte edilen bu dolgu maddesi herhangi bir yan etkiye sebep olmaz.

Jawline Dolgusu Sonrası Nasıl Bir Sonuç Beklenir?

Çene hattı dolgusu yaptıran kişilerin yüzlerinde gözle görülür bir değişiklik ortaya çıkar. Çene hattı daha belirgin hale gelir. Çene ucu ortaya çıkar ve böylece yüzün yuvarlak görünümü ortadan kalkar. Daha genç ve sıkı bir yüz görünümü elde edilir.

Jawline Çene Dolgusu ile ilgili Sorulan Sorular

Kimler İçin Uygundur?

Çene hattında yer alan sorunları gidermek isteyen 18 yaş ve üstü herkes için uygundur.

Kalıcılığı Nedir?

Diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi çene hattı dolgusu uygulaması da kalıcı değildir. 1 ile 1,5 yıl etkisi sürer. Genellikle çene hattı dolgusu için tek seans yeterlidir. İşlemden 10 gün geçtikten sonra yapılacak kontrol muayenesinde gerekli görülürse ikinci bir seans uygulanabilir. İkinci seansa yalnızca uzman doktor karar verebilir.

Jawline Dolgusu Tekrar Yapılır Mı?

Birçok dolgu işleminde olduğu gibi bu işlem de tekrara açıktır. 1-1,5 yıl etkisini gösteren dolgunun bu süre sonunda tekrarı yapılabilir. Düzenli olarak yapılan jawline dolgusu işleminin kalıcılığı da artar.

Ne Zaman Sonuç Alınır?

Jawline dolgusu işlemi yapılır yapılmaz gözle görülür bir değişiklik meydana gelir. İşlemden sonra çene bölgesinde ödem ya da sertlik oluşabilir. Ancak 2 hafta içinde çene şekli tam olarak oturur.

Çene Dolgu İşlemi Ne Kadar Sürer?

İşlemden önce bölgeye lokal anestezik krem uygulanır. Kremin etki etmesini ve bölgeyi uyuşturmasını beklemek için 30 dakika gerekir. Dolgu işlemi ise 15 dakika sürer.

İşlem Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Çene bölgesine lokal anestezik kremler sürüldüğü için işlem sırasında hiçbir acı ya da ağrı hissedilmez.

Çene Hattı Dolgusu Neden Yapılır?

  • Yuvarlak yüz hatlarını daha keskin hale getirmek
  • Üçgen bir yüze sahip olmak
  • Gıdı bölgesini toparlamak
  • Dudak ve çene hattını uyumlu hale getirmek
  • Yanak sarkmalarını gidermek

Uygulamanın Avantajları Nelerdir?

  • Yaşa ya da genetik özelliklere bağlı olarak oluşan çene şekli bozukluklarını gidermek için oldukça iyi bir yöntemdir.
  • Genel anestezi, kesi, dikiş izi gibi durumlara gerek kalmaz.
  • Hızlı ve kolay bir yöntemdir.
  • Günlük hayata hemen dönmek mümkündür.
  • İdeal çene şekline kolayca ulaşılabilir.
  • Çene kontörünün belirginleşmesinin yanı sıra yüze genç ve canlı bir görünüm verir.

Jawline Dolgusu Fiyatı Ne Kadar?

Çene dolgusu fiyatı uygulama yapılacak bölgelere, ne kadar dolgu maddesi kullanılacağına, dolgu maddesinin içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Jawline dolgusu fiyatları ile ilgili net bir bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Dolgu Uygulamaları

 • dudak dolgusu
 • göz altı ışık dolgusu
 • nazolabial dolgu
 • burun dolgusu
 • dudak endopeel
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!