Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş rengi bazı nedenlerle olduğundan daha sarı görünebilir. Çay, kahve ve sigara tüketimi ya da genetik nedenlerle diş tonunda koyulaşma meydana gelir. Bu da kişilerin özgüvenini etkiler. Dişlerde oluşan bu renklenmeyi yok etmek ve dişleri daha beyaz bir görünüme kavuşturmak için diş beyazlatma tekniği uygulanır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma, iki farklı yöntem ile gerçekleştirilebilir. Ofis Bleaching ve Home Bleaching.

Office Bleaching

Power bleaching de denilen ofis ortamında yani diş kliniğinde gerçekleştirilen bir beyazlatma işlemidir. Diş rengini 3-4 tona kadar açabilir. Bu yöntemin sıklıkla tercih edilmesinin en önemli sebepleri güvenilir ve etkili bir yöntem olmasıdır. Dişetlerini korumak için bir bariyer işlemi uygulanır. Daha sonra beyazlatma jeli sürülür ve cihaz ile dişlerin renk tonunun açılması sağlanır. Bu işlem yaklaşık olarak 30-40 dakika sürebilir.

Home Bleaching

İsminden de anlaşılacağı gibi evde yapılan diş beyazlatma işlemidir. Kişiye özel olarak hazırlanan beyazlatma kiti ile evde kolaylıkla diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Kişinin dişlerinden ölçü alındıktan sonra beyazlatma plakları yapılır. Daha sonra kişiye verilen özel beyazlatma jeli bu plakların içine mercimek tanesi kadar olacak şekilde sıkılır. Daha sonra plak dişlere takılır. Her gün 4-8 saat arası uygulandığında 1 haftada istenilen beyazlığa kavuşulur. Home bleaching yani evde beyazlatma işlemi, çoğu zaman ofis bleaching yönteminin etkisini ve kalıcılığını arttırmak için de tercih edilir.

Diş Beyazlatma

Dişler Ne Kadar Sürede Beyazlar?

Diş beyazlatma işlemi sonucunda oluşacak beyazlık kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bazı kişilerde 2 günde sonuç almak mümkünken bazı kişilerde 1 ayda beyaz bir görünüm oluşur. Ancak ortalama olarak 2-3 hafta içinde beyazlaması mümkündür. Bu süre dişlerdeki renklenmenin miktarına göre de değişiklik gösterebilir. Grileşen dişler sararan dişlere göre çok daha zor beyazlar.

Diş Beyazlatma ile ilgili Sorulan Sorular

Dişler Neden Sararır?

Çocukluk döneminde dişlerde oluşan gelişim bozuklukları, antibiyotikler, sigara-çay-kahve gibi alışkanlıklar ve içilen bazı sular dişlerin renginin değişmesine neden olur. Dişlerde meydana gelen renklenme iki farklı şekilde oluşur. Dişin iç kısmına nüfuz eden ve fırçalama ile geçmeyen iç renklenme ve dişin yüzeyinde oluşan dış renklenmedir. Dış renklenme diş taşı temizliğinde ortadan kaldırılabilecekken iç renklenme ancak diş beyazlatma işlemi ile yok edilebilir. Dişlerdeki renklenmenin türü belirlendikten sonra tedaviye karar vermekte fayda vardır.

Diş Beyazlatma İşlemi Dişlere Zarar Verir Mi?

Diş beyazlatma ile ilgili en çok sorulan sorulardan biridir. Yapılan araştırmalar sonucunda diş yüzeyine herhangi bir hasar verdiği görülmemiştir. Ancak diş beyazlatma işlemi öncesinde dişte çatlak gibi durumlar varsa beyazlatma işlemi dişin zayıflamasına neden olabilir. Beyazlatma öncesinde mutlaka bir diş muayenesinden geçmek gerekir.

Diş Beyazlatma İşleminin Yan Etkileri

Bu işlem sonrasında dişlerde hassasiyet meydana gelebilir. Soğuk ya da sıcak içecekleri tüketirken dişlerde kamaşma oluşabilir. Bu da kişiye rahatsızlık erebilir. Diş hekimi tarafından önerilen krem ya da diş macunu ile hassasiyet hissinin en aza inmesi sağlanabilir.

Hamile ya da Emziren Kişiler Yaptırabilir Mi?

Hamilelik ya da emzirme döneminde olan kadınlara diş beyazlatma işlemi kesinlikle uygulanmaz.

Diş Beyazlatma Kalıcı Mıdır?

Diş beyazlatma sonrasında oluşan beyaz görünüm etkisini 6 ay ile 2 yıl kadar korur. Beyazlama etkisi geçtikten sonra işlemi tekrarlamak mümkündür.

Kimler Diş Beyazlatma İşlemini Yaptıramaz?

Hamile ve emziren kadınların yanı sıra diş veya diş hastalığı bulunan ve 18 yaşını aşmamış kişilere beyazlatma işlemi uygulanmaz.

Diş Beyazlatma Fiyatı Ne Kadar?

Diş beyazlatma fiyatı ile ilgili bilgi ve fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!