Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

İmplant Tedavisi

Dişlerde eksiklik olması kişiye hem estetik açıdan hem de sağlık açısından birçok zorluk yaşanır. Eksik dişlerin yerine yapılan protez ya da köprü gibi tedavilerin yanı sıra gelişen teknolojilerle birlikte çok daha rahat bir kullanımı olan implant tedavisi gerçekleştiriliyor.

İmplant Nedir?

Çene kemiğinin içine titanyum vidaların yerleştirilmesi işlemidir. Eksik diş tedavisinde kullanılan bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. Diğer dişlere hiçbir zarar vermeyen bir uygulamadır. Yerleştirilen titanyum vida yani implantlar diş kökü görevi görerek hem görünüm hem de kullanım açısından memnuniyet yaratır. Kişi implant tedavisinden sonra rahatlıkla çiğneme yapabilir.

Diş İmplant Tedavisi

İmplant Nasıl Yapılır?

İşlem yapılmadan önce röntgen çekilir ve hasta detaylı bir muayeneden geçirilir. Diğer dişlerin ve çene kemiklerinin ölçüsü alınır. İmplant işlemi iki aşama ile gerçekleştirilir. Tedavi öncesinde hastaya lokal anestezi işlemi uygulanır. İlk aşama cerrahi aşamadır. Bu aşamada eksik olan kısma kök yerleştirmesi yapılır. Üzerine geçici kaplama diş yerleştirilir. Daha sonra 1 ile 3 ay arası bir iyileşme süreci tanınır. Yerleştirilen implantın kemiğe kaynaması beklenir. Bu süre herkes için farklı olabilir. Yapılan muayeneler sonucu kaynaşmanın olduğu tespit edildiğinde kalıcı dişler yerleştirilir. Bu sürecin sonunda ikinci aşama olan üst yapı aşamasına geçilir. Bu aşamada ise geçici dişlerin yerine kalıcı dişler yerleştirilir.

Diş İmplantı ile ilgili Sorulan Sorular

İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını geçmiş, çene yapısının implanta uygun olduğu belirlenmiş kişiler bu tedavi için uygundur. Ancak şeker hastalığı ya da kemik erimesi hastalığı olanlar uygun tedaviyi aldıktan sonra implant tedavisi yaptırabilir. Kan sulandırıcı kullananların ise tedavi öncesi bu ilaçlara ara vermesi istenir.

İmplant Tedavisi Sonrası Ağız Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Hem kendi dişlerinin hem de implantlı dişlerinizi korumak için düzenli olarak iyi bir ağız bakımı yapmanız şarttır. Diş fırçası ile günde iki kere fırçalamanın yanı sıra ara yüz fırçası ve diş ipi kullanarak da diş fırçasının ulaşamadığı kısımları iyice temizlemek gerekir. 6 ayda bir diş hekimine kontrole gitmekte fayda vardır. Sigara kullanımını sınırlandırmak ve düzenli olarak gargara yapmak da son derece önemlidir.

İmplantlar Kalıcı Mı?

İmplant tedavisi ile elde edilen dişleri uzun yıllar kullanmak mümkündür. İyi bir bakım sağlayarak ömür boyu kullanım sağlanabilir. Ağız ve diş bakımına önem verilmediğinde implantların ömrü kısalacaktır.

Ağız Kokusuna Sebep Olur Mu?

İmplant tedavisi kullanılan malzemeler insan vücudunda herhangi bir uyumsuzluk yaratmaz. Yapay diş kökleri diş eti ile uyum sağlar ve oksitlenme yapmaz. Dolayısıyla implant tedavisi sonrası herhangi bir ağız kokusu oluşmaz. Eğer ağız kokusu oluştuysa bu diğer diş ve diş eti rahatsızlıklarından kaynaklanıyor olabilir.

İmplant Tedavisi Acılı ve Ağrılı Bir Tedavi Mi?

İmplant ameliyatı sırasında lokal anestezi uyguladığı için herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Ancak tedavi sürerken, iyileşme sürecinde rahatsızlık hissi ve hafif ağrılar ortaya çıkabilir. Ağrı kesicilerle kolayca kontrol altına alınan bu ağrılar geçicidir. İmplant tedavisi birçok kişi için korkutucu olsa da gelişen teknolojiler sayesinde artık son derece rahat bir şekilde gerçekleştirilmektedir

İmplant Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

    • İmplant tedavisi bittikten sonraki ilk gün sıcak ve soğuk içecekler ve yiyecekler tüketilmemelidir.
    • İlk iki gün çok ağır egzersizlerden kaçınmakta fayda vardır.
    • İlk birkaç gün şişlik oluşabilir. Düzenli olarak buz kompresi yapmak gerekir.
    • Tedavi sonrası oluşacak ağrılar için ağrı kesici kullanılır.
    • Verilen antibiyotikler düzenli olarak kullanılmalıdır.

Diş İmplantı Fiyatı Ne Kadar?

İmplant tedavisi fiyatları kaç tane implant yapılacağına göre değişiklik gösterebilir. Yapılan muayeneler sonucunda diş ve diş etinde ihtiyaç duyulan tedaviler tamamlanır ve implantın nasıl yapılacağı ve miktarı belirlenir. Fiyat belirlenmesi de bu aşamalardan sonra gerçekleşir. İmplant tedavisi yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!