Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Fokus Ultrason (HIFU) ile Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Klinik etkinliği kanıtlanmış olan Hifu teknolojisi cihazının başlıkları ile cildin 9 mm, 6mm, 4.5 mm, 3 mm ya da 1,5 mm altına fokuslanmış termal enerji gönderilir ve bu şekilde var olan bölgedeki sorunların giderilmesini sağlar.

Fokus Ultrason Nasıl Uygulanır?

Fokus Ultrason ile yapılan yüz germe işleminde, ultrasound başlık cilde değdirilerek cildin 9 mm ile 1,5 mm altına fokuslanmış termal enerji gönderilir. Bu işlem ile birlikte cilt sıkılaşmaya başlar. Cildin bölgesine ve soruna göre uzman doktorlar hangi derinlikte çalışılacağına karar verir. Bu işlem uygulanırken cildin yüzeyinde herhangi bir tahriş meydana gelmez. Cildin alt katmanına gönderilen bu enerji ile birlikte cildin kolajen oluşumu desteklenmiş olur ve günden güne ciltte onarım meydana gelir.


Hifu ile ameliyatsız yüz germe

Tek Seansta HIFU ile Ameliyatsız Yüz Germe

Fokus Ultrason uygulamasının en güzel özelliği tek seanslık bir uygulama olmasıdır. Fokus Ultrason, güçlü bir yüz germe işlemi olduğu için tek seans olarak uygulanmaktadır ve oldukça başarılı bir ameliyatsız yüz germe yöntemidir.

Hifu Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

 • Deriyi sıkılaştırır.
 • Cildi çok daha canlı bir görünüme kavuşturur.
 • Cilt çizgilerini hafifletir.
 • Çene, boyun ve yanak bölgesindeki deriyi gerginleştirir.
 • Gıdı bölgesini yok eder.
 • Yüze daha genç bir görünüm verir.

Fokus Ultrason Yüz Gerdirme ile ilgili Sorulan Sorular

Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Sıkılığını kaybetmiş tüm bölgeler için uygulanabilir. Cerrahi olmayan bir işlem olduğu için genellikle yüz için tercih edilir. Ancak yüzün yanı sıra boyun, gıdı, dekolte bölgesi, kol ve bacak gibi bölgelerde de uygulanabilir.

Zararları Var Mıdır?

Fokus Ultrason işlemi cilt yüzeyinde hiçbir şekilde yara, kesi, iz ya da yanık oluşturmaz. İşlemden hemen sonra cilt yüzeyinde hafif bir kızarıklık meydana gelir. Ancak bu kızarıklık birkaç saat içinde kaybolur. Kişiden kişiye değişmekle birlikte hafif bir ödem oluşabilir. Ancak bu da geçici bir durumdur. Fokus Ultrason işleminden sonra sadece bu hafif etkiler görülür. Bunun dışında herhangi bir yan etkisi ya da zararı yoktur.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

Uygulamadan sonra 2-3 yıl etkisi sürer. Ancak bu etki kişiden kişiye göre de değişim gösterebilir.

Hifu Uygulaması Kimlere Yapılır?

Vücudun çeşitli bölgelerinde ve yüz bölgesinde sarkma, sıkılık kaybı olan herkes Hifu uygulamasını yaptırabilir. En uygun adaylar ise 30-65 yaş arasıdır. Bu yaşlar arasında cilt sıkılığını kaybeder ve vücutta yağlanmalar meydana gelir. Bu kişilerde çok daha iyi sonuç almak mümkündür. Hifu yani Fokus Ultrason uygulaması hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir.

Uygulama Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın yapılacağı bölgenin büyüklüğü, süreyi de etkiler. Tüm yüz uygulaması olarak düşünülürse en fazla 45 dakika sürmektedir. Gıdı gibi daha küçük bölgelerde 20-30 dakika kadar sürebilir.

Kimler İçin Uygun Değildir?

Herpes virüs gibi aktif bir cilt enfeksiyonu olanlar, kalp pili gibi elektronik bir cihaz kullananlar, kan pıhtılaşması ve yara iyileşmesi durumlarına engel olan bir rahatsızlığı bulunanlar, otoimmün hastalığa sahip kişiler, epilepsi ve diyabet hastaları, çocuklar ve hamileler için uygun değildir.

Uygulama Esnasında Acı Hissedilir Mi?

Kişilerin acı eşiğine göre değişiklik gösterse de gerçekleşen en yoğun his, anlık iğne batması şeklindedir. Bu da kişinin dayanamayacağı bir acı değildir.

Uygulamadan Ne Zaman Sonuç Alınır?

Tek seans şeklinde uygulandıktan hemen sonra cilt kendi kendini yenilemeye başlar. Uygulama biter bitmez bile ciltteki sıkılaşma etkisi gözle görülür hale gelir. Net bir sonuç almak için ise 45-60 gün kadar beklemek gerekmektedir. Uygulamadan sonraki günlerde cilt günden güne kendini toparlar ve çok daha iyi görünmeye başlar.

Uygulama Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İşlem bitikten sonra 24 saat boyunca cildi yıkamamalı ve ellerle cilde dokunulmamalıdır. Çene kaslarını zorlayacak sert yiyecekler yenmemelidir. Bir hafta boyunca sauna gibi çok sıcak yerlerden ve ağır sporlardan uzak durulmalıdır. Her ihtimale karşı her zaman kullanılan güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Yazın Yaptırılabilir Mı?

Cilt yüzeyinde herhangi bir hasara yol açmadığı için yaz aylarında da uygulanabilir. Uygulama sonrasında güneş ışınlarından etkilenme gibi bir durum meydana gelmez. Uygulamayı yaptırır yaptırmaz günlük hayata dönüş yapmak mümkündür. Bu açıdan her mevsim uygulanabilir.

İşlemden Önce Neler Yapılır?

Uzman doktorla yapılan görüşmede yüzünüzün ya da vücudunuzun hangi bölgesinin bu uygulamaya ihtiyaç duyduğu tespit edilir. Deri fazlalıkları, cilt dokusunun gerginliği, bağ ve kas dokusu gibi konular derinlemesine değerlendirilir. Bunun dışında herhangi bir hazırlığa gerek yoktur.

Fokus Ultrason (Hifu) Fiyatları

Fokus ultrason fiyatları uygulama bölgesine göre değişiklik gösterebilir. Yüz ile boyun uygulamaları için farklı fiyatlandırmalar yapılır. Hifu uygulamasının fiyatını belirleyen bir diğer şey ise bölgeye yapılacak atış miktarıdır. Uzman bir doktor tarafından yapılan bir uygulama olduğu için uygulanacak bölge, kaç atış yapılacağı, atışın yönü gibi durumlara da doktor karar verir. Tüm bunlar fiyatta değişiklik yaratabilecek unsurlardır.

Diğer Ameliyatsız Yüz Gerdirme Uygulamaları

 • ameliyatsız yüz germe ulthera
 • ameliyatsız saten yüz germe
 • fransız askısı ile yüz germe
 • örümcek ağı ile yüz germe
 • fraksiyonel lazer altın iğne yüz germe
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!