Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Fransız Askısı Nedir?

Bir cilt germe tekniği olan Fransız Askısı, Fransa’da geliştirilmiş bir ameliyatsız yüz germe işlemidir. İçi polyester dışı silikondan elde edilmiş esnek iplerin cilt altına yerleştirilerek yüzü yukarı doğru gerdirmesi olarak tanımlanabilir. Güzellik amacının dışında yüz felci geçiren hastalar için de uygulanabilen bir medikal estetik tedavisidir. Halk arasında ip askı, iple yüz germe olarak da bilinmektedir.

Fransız Askısı ile Yüz Gençleştirme Nasıl Uygulanır ?

Lokal anestezi uygulandıktan sonra uygulamanın yapılacağı noktalar uzman doktor tarafından belirlenir. Daha sonra dinamik askılar deri altına yerleştirilir. İplerin tutunma bölgesi ise kulak üzerindeki noktalar olarak belirlenir. Bu şekilde herhangi bir dikişe gerek kalmaz. İşlem sonrasında oluşabilecek ağrılar, ağrı kesici ilaçlarla geçirilir.


Seda Sayan İp Askı, fransız askı ile ameliyatsız yüz germe

Fransız Askısı ile Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe uygulaması olduğu için dikiş izi, acı ya da tehlikesi olmayan bir işlemdir. Lokal anestezi ile yapılan bu işlemde hiçbir şekilde acı hissedilmez. Uygulamadan hemen sonra sosyal hayata dönmek mümkündür. Fransız askısı işleminden sonra yüzde doğal bir canlılık ve gergin bir görünüm oluşur. Bu işlem cilt dokusuna herhangi bir şekilde zarar vermediği için mimiklerde bir donuklaşma meydana gelmez. Yüzün hareketsiz ya da donuk görünmesi gibi bir durum söz konusu değildir. İplerin yüzünüze tam olarak kaynaşmasından sonra kaşlarınızı çatabilir ve istediğiniz gibi gülebilirsiniz. Mimiklerde ciddi bir değişiklik görülmez ve oldukça doğal bir sonuç alınır.

İşlem Sonrası Nasıl Bir Sonuç Beklenmelidir?

İşlemden hemen sonra yüz daha genç, dinç ve canlı görünmeye başlar. İşlemden bir hafta sonra yüzün daha iyiye gittiği gözlenir. Fransız askısı işleminin yüze tamamen adapte olması ve net sonuçların alınması ise 2-3 ayın sonunda gerçekleşir.

Fransız Askısı ile ilgili Sorulan Sorular

Kimler İçin Uygundur?

Cildinin daha gergin, dinç ve canlı görünmesini isteyen ama cerrahi bir işlem yaptırmak istemeyen tüm kadın ve erkekler bu uygulamayı yaptırabilir. En uygun kişiler ise 35 ve üstü yaşlarda olan ve ciltte gevşeme ve sarkma yaşayanlardır. Aynı zamanda kısmi yüz felci geçiren kişiler için de bir tedavi yöntemidir.

Kimler İçin Uygun Değildir?

Bu uygulama çok fazla sarkmış ve kırılmış ciltler için uygun bir uygulama değildir. İnce deri ve fazla sarkıklık durumunda diğer yüz germe tekniklerine yönlendirmek gerekir. Fransız askısı hafif derece sarkmalarda çok daha iyi sonuç verir.

Kaç Seans Gerekir?

Tek bir seans ile uygulama gerçekleştirilir. 5 yıl sonra tekrar uygulama yaptırılabilir.

İşlem Kadar Sürer?

Askıların cilt altına yerleştirilmesi işlemi 45 dakika ile 1 saat arasında sürer.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Fransız Askısı yönteminin en sık uygulandığı bölgeler yüz ve boyun bölgesidir. Kırışıklıkların ve sarkmanın yoğun olduğu bölgeler için tercih edilir. Ancak vücudun farklı bölgeleri için de uygulama söz konusu olabilir. Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, çene altındaki sarkmaların giderilmesi, oval bir yüze ulaşmak, kaş kaldırmak, boyundaki kırışıklıklardan kurtulmak, göğüs dikleştirme, kol sarkmalarının ortadan kaldırılması, daha sıkı kalça ve bacaklara sahip olmak gibi amaçlarla bu bölgelere uygulanabilir.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Fransız askısı uygulamasından sonra birkaç gün ağır işler yapmamak ve dinlenmek yerinde olacaktır. İlk 2 gün çene hareketlerini sınırlamak gerekir. Yüz üstü uyunmamalı, yüzü yıkarken hassas davranmalı, cilde masaj yapmamalı ve krem gibi cilt bakım ürünleri uygularken cildi fazla ovuşturmamalıdır.

Acılı/Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Herhangi bir kesi işlemi olmadığı için lokal anestezi altında hiçbir ağrı ve acı olmadan yapılan bir uygulamadır.

Tekrar Yaptırılabilir Mi?

İşlemden birkaç yıl geçtikten sonra ciltte bir gevşeme hissediliyorsa iplikleri tekrar gerdirmek mümkündür. Duruma göre yeni iplikler ile yeniden bir işlem yaptırılabilir ya da diğer gençleştirme teknikleri uygulanabilir.

İşlemde Kullanılan İplikler Ne Kadar Kalıcıdır?

Teknolojik açıdan en gelişmiş yöntemlerden biri olan Fransız askısı, diğer gençleştirme uygulamalarına göre kalıcılığı çok daha fazla olan bir uygulamadır. Uygulamada kullanılan içi polyester, dışı silikon olan ipler cilde tamamen uyumlu olduğu için uzun yıllar cilt altında kalabilir. Cerrahi yöntemlerin en iyi alternatifi olduğunu söylemek de mümkündür.

Ne Zaman Sonuç Alınır?

İşlemden hemen sonra yüz daha genç, dinç ve canlı görünmeye başlar. İşlemden bir hafta sonra yüzün daha iyiye gittiği gözlenir. Fransız askısı işleminin yüze tamamen adapte olması ve net sonuçların alınması ise 2-3 ayın sonunda gerçekleşir.

Fransız Askısının Yan Etkisi Var Mı?

Fransız askısı uygulamasında tercih edilen ipler cilt ile tamamen uyumludur. İşlem sonrasında ortaya çıkan yan etkiler yok denecek kadar azdır. Uygulama sonrası morarma, ödem ya da katılık hissi oluşabilir. Ancak bunlar da kısa sürede ortadan kalkar.

Fransız Askısı ile Yüz Germe Fiyatı

Fransız askısı fiyatı uygulama yapılacak bölgeye göre değişim gösterebilir. Boyun, göğüs ya da yüz gibi bölgeler farklı fiyatlandırmalara tabiidir, bu yüzden fiyat kişiden kişiye göre değişmektedir.

Diğer Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları

  • ultherapy yüz germe
  • hifu yüz germe
  • saten yüz germe
  • örümcek ağı ile yüz gerdirme
  • altın iğne ile yüz germe
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!