Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Yaşlanmaya, genetik ya da çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkmış gözaltı morluğu, gözaltı torbası ya da çökük gözaltı gibi sorunları ortadan kaldırmak için yapılan bir dolgu işlemidir. Gözaltı ışık dolgusu işlemiyle kısa sürede ve son derece pratik olarak bu sorunlardan kurtulmak mümkündür.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır ?

Diğer dolgu uygulamaları deri altına yapılırken gözaltı ışık dolgusu kemik üzerine uygulanır. Belirlenen bölgelere jel kıvamında olan dolgu maddesi çok yavaş ve hafif hareketlerle enjekte edilir. 35 dakika süren bu işlemde en önemli kısım dolgu malzemesinin dokunun her bir noktasına eşit şekilde dağılmasıdır. İşlemden sonra bölgeye hafif masajlar yapılarak dolgu maddesinin yayılması sağlanır.


Göz Altı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Gözaltı sorunlarını çözüme kavuşturan ışık dolgusunun içeriğinde iki adet malzeme bulunur. Bunlardan biri vücutta da üretilen hyalüronik asit ve polivitamin kompleksidir. Bu içerik sayesinde hücreler yenilenir ve böylece gözaltında meydana gelen sorunlar ortadan kalkar.

Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Gözaltına uygulanan ışık dolgusunun asıl amacı, çukurlukların yükseltilmesini ve ışığı daha iyi yansıtmasını sağlamaktır. Işık dolgusunun içeriğinde yer alan maddeler sayesinde iki aşamalı bir tedavi söz konusudur. Hyalüronik asit çukurları doldurur ve koyu halka veya torbaların da görünümü azaltılmış olur. Polivitamin içeriği de cilt hücrelerini yeniler. Bu şekilde gözaltı bölgesi çok daha genç görünmüş olur. Uygulamadan hemen sonra bile gözaltındaki aydınlık görünüm göze çarpar.

Gözaltı Işık Dolgusu ile ilgili Sorulan Sorular

Kaç Seans Yapılmalıdır?

DGözaltındaki sorunlara bağlı olarak tek seans ya da 3 seans olarak planlanabilir. İlk seansta tatmin edici sonuçlar alınır. Uygulamadan 2 hafta geçtikten sonra ikinci bir seansın gerekip gerekmediğine uzman doktor karar verir. İhtiyaç görüldüğü durumlarda seans sayısı 3’e çıkarılabilir.

Kalıcılığı Nedir?

Oldukça güvenli bir madde olan hyalüronik asit, kalıcı değildir. Cilt tarafından emilim gösteren bir dolgu maddesi olduğu için zamanla erir ve kaybolur. Ancak yan etkileri olmayan ve ciltle uyumlu bir madde olduğu için tekrar tekrar yaptırılabilir.

Işık Dolgusu Geri Çevrilebilir Mi?

Kalıcı dolgular gibi geri dönüşü olmayan estetik sorun yaratmaz. Işık dolgusunun en büyük avantajı, memnun kalınmadığı takdirde kolayca eritilmesinin mümkün olmasıdır. Bu açıdan oldukça güvenli bir uygulamadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Yaptırırken Acı Duyulur Mu?

Uygulama öncesinde göz çevresine antiseptik solüsyon ile temizleme sağlanır. Daha sonra anestezik krem sürülür. Ayrıca dolgu maddesinin içeriğinde de lokal anestezik bir madde bulunduğu için uygulama esnasında hiçbir acı ya da ağrı hissedilmez.

Cerrahi İşlem Gerektirir Mi?

Gözaltı ışık dolgusu işlemi, enjekte yöntemiyle uygulanır. Yani herhangi bir kesi gerektirmez. İşlem öncesinde anestezik krem sürüldüğü için enjekte işlemi sırasında da hiçbir acı duyulmaz. İyileşme oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşir. İşlemden sonra günlük hayata dönülebilir.

İşlemden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cilt tipine bağlı olan dolgu yapılan bölgede şişlik ya da morarma görülebilir. Ancak bu geçici bir durumdur. İşlem sonrasında bölgeye buz uygulaması önerilir. Dudak dolgusu işleminden 10 gün sonra tekrar kontrole gidilir ve gerekirse bazı noktalara tekrar dolum yapılır.

Ne Kadar Süre Sonra Etkisini Kaybeder?

Gözaltı ışık dolgusu, işlemden itibaren 1,5 yıl etkisini göstermeye devam eder. Kişinin cilt yapısına veya çevresel faktörlere göre bu süre 3 yıla bile çıkabilmektedir. Işık dolgusu işlemi tekrarlandıkça bu süre daha da uzar.

Kimler İçin Uygundur?

Gözaltı ışık dolgusunun kimler için uygun olduğuna uzman doktorlar karar verir. Gözaltında oluşan çukurlar, morluklar ya da torbalar genellikle ışık dolgusu yaptırmak için yeterli sebeplerdir. Ancak uzman doktorun cildin esnekliğine ve cildin yeterli kalınlıkta olup olmadığına bakarak bir karar vermesi gerekir.

Uygulamadan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İşlemin hemen ardından enjekte yapılan kısımlarda birtakım kızarıklıklar meydana gelebilir. Ancak bu durum birkaç saat içinde geçer. İşlemden sonra yüzü ovuşturmamak, krem ya da kozmetik malzeme kullanmamak gerekir. İşlemden 4 saat geçtikten sonra makyaj yapılabilir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Cildin hassasiyetine göre oluşabilecek kızarıklıklar 4 saat ile 2 gün arasında sürebilir. Özellikle hassas ve kuru ciltli hastalarda bu süre uzayabilir. Diğer yan etkiler ise şişme, ödem ya da morarmadır. Ancak bu yan etkilerin tamamı geçicidir.

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatı Ne Kadar?

Gözaltı ışık dolgusu fiyatı kişiden kişiye göre değişmektedir. Detaylı bilgi ve fiyat almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Dolgu Uygulamaları

  • dudak dolgusu
  • çene dolgusu
  • nazolabial dolgusu
  • burun dolgusu
  • endopeel
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!