Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Göğüs Dikleştirme Nedir?

Meme şekli, yaşın ilerlemesi, kilo alıp verme, emzirme gibi nedenlerle bozulabilir. Meme formunun bozulması ile kişide özgüven problemleri ortaya çıkabilir. İşte meme dikleştirme ameliyatları memeye daha düzgün bir şekil verme ve dik bir form kazandırma amacıyla yapılır. Meme büyütme ve meme küçültme ameliyatlarının yanı sıra meme dikleştirme ameliyatları da kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Meme dikleştirme ameliyatları çoğu zaman meme büyütme ve meme küçültme ameliyatları ile birlikte yapılır. Küçük göğüslerde meme formu dikleştirme için uygun olmadığında protez eklenerek dik bir görünüm kazandırılır. Aynı şekilde büyük meme durumlarında oluşan sarkmaları gidermek ve memeyi dikleştirmek için meme dokusu alınarak küçültme yapılır. Tüm bu uygulamalar sonunda meme vücut ile orantılı ve daha dik bir forma kavuşturulmuş olur.


Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme operasyonunda yapılacak büyüme ya da küçültme işlemlerine göre kesinin yeri ve şekli değişebilir. Meme başının çevresine ya da meme başının aşağısına dikine ya da ters T şeklinde bir kesi atılabilir. Küçük ve sarkık memelere silikon protez eklenir. Meme büyükse meme dokusu azaltılır. Memelere şekil verilir ve kesiler kapatılır.


Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Ameliyatına Karar Verme

Yapılan muayenede meme başının yeri ve meme bezinin miktarı belirlenir. Hastanın beklentileri doğrultusunda memeye kazandırılacak form doktor tarafından tespit edilir. Sarkmanın çok ya da az olması yapılacak uygulamaları da etkiler.

Meme Dikleştirme Ameliyatı ile ilgili Sorulan Sorular

Ne Kadar Sürede İyileşilir?

Meme dikleştirmede yapılan uygulamalara göre iyileşme süreci etkilenebilir. Örneğin meme büyütme amacıyla kas altına silikon protez yerleştirilmişse ameliyattan sonraki birkaç gün kol hareketleri yaparken ağrı hissedilebilir. Yalnızca meme dikleştirme operasyonu yapıldıysa iyileşme süreci daha da kısadır. Operasyondan sonra ağrı kesici verilerek oluşabilecek tüm ağrılar kontrol altına alınır. 1 ay sonra iyileşme gerçekleşir. Ancak memenin şeklinin oturması 3 ayı bulabilir.

Ameliyat sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 1. Ameliyattan 2 gün sonra duş alınabilir.
 2. Ameliyattan sonraki 3 hafta boyunca ağırlık kaldırmak, kolları ani şekilde hareket ettirmek ya da itme hareketi yapmaktan kaçınmak gerekir.
 3. Operasyondan sonraki ilk hafta cinsel ilişkiden ve ağır sporlardan uzak durulmalıdır.
 4. Doktorun tavsiye ettiği spor sütyeni 4 hafta boyunca düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Tekrar Sarkma Yaşanır Mı?

Meme dikleştirme ameliyatından sonra ciddi bir kilo alma-verme ya da hamilelik gibi bir durum olursa sarkma yaşanabilir. Ancak tamamen eski haline dönmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Hamilelik ya da kiloda dalgalanma yaşanmadığı takdirde memeler aynı görünümde kalır.

Meme Dikleştirme Ameliyatında Meme Üzerindeki Çatlaklar Yok Olur Mu?

Hamileliğe ya da kilo alıp vermeye bağlı olarak meme başı çevresinde ya da yan kısımlarda çatlak oluşmuşsa meme dikleştirme ameliyatı sonrası bu çatlaklar yok olmaz.

Ameliyattan Sonra İz Kalır Mı?

Memede yapılan işlemlere göre izler farklılık gösterebilir. Örneğin meme dikleştirmeye ek olarak protez yerleştirildiyse meme altında 3,5 cm’lik bir iz kalabilir. Eğer deri toparlaması yapıldıysa meme başından alt kısma doğru T şeklinde bir iz oluşabilir. Meme başından meme altına doğru dik bir çizgi şeklinde kesi açıldıysa hızlı bir şekilde iyileşir. İzler ne şekilde olursa olsun 1 yıl içinde belli belirsiz bir görünüme kavuşur. Bu izler meme altına doğru olduğu için herhangi bir rahatsız edici görüntü ortaya çıkmaz.

Meme Dikleştirme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

 1. Ameliyat sırasında veya sonrasında kanama, kanamaya bağlı kan kaybı ya da doku içinde kan birikmesi meydana gelebilir. Ancak bu durumlar kontrol altına alınabilecek durumlardır.
 2. Şeker hastalarında ya da sigara tüketimi fazla olanlarda yaraların iyileşmesi zor olabilir. Aynı şekilde izlerin de kaybolması uzun bir zaman alabilir.
 3. Ameliyattan sonra iltihaplanma, enfeksiyon, yaranın açılması ya da dikişlerin atması gibi sorunlar yaşanabilir. Bu sorunlar da vaktinde müdahale ile kontrol altına alınır.

Ameliyattan Sonra Emzirme Yapılabilir Mi?

Meme dikleştirme ameliyatında süt bezi ve meme başına herhangi bir zarar gelmez. Bu operasyon yapılırken emzirme fonksiyonunun korunur. Operasyondan sonra hamile kalabilir ve emzirebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Meme dikleştirme ameliyatı bazen tek başına bazense küçültme ya da büyütme operasyonlarıyla birlikte yapılır. Yapılan bu uygulamalar meme dikleştirme fiyatların değişkenlik göstermesine neden olur. Detaylı bilgi ve fiyat almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Estetik Uygulamaları ve Fiyatları

 • burun estetiği
 • meme küçültme estetiği
 • bacak estetiği
 • kol germe estetiği
 • kaş kaldırma estetiği
 • yanak estetiği
 • göz kapağı estetiği
 • gıdı estetiği
 • boyun estetiği
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!