Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Memelerin olması gerekenden daha büyük olması durumunda birçok sorun ortaya çıkabilir. Sosyal hayata katılma, özgüven problemleri, daha iri ve kilolu görünmek, kıyafet seçiminde zorlanmak gibi sorunlar bunlardan bazılarıdır. Bu sorunların yanı sıra memelerin büyük olması iskelette bazı deformasyonlara da sebebiyet verebilir. Boyun ve bel bölgesinde ağrı, kollarda uyuşma, sırt ağrısı, öne doğru eğilmeden kaynaklı kamburluk, sütyen askılarının omuzlarda deformasyon yaratması gibi ciddi sorunlardan da söz etmek mümkündür. Aynı zamanda memelerin alt kısmında terlemeyle oluşan pişik ve cilt tahrişleri de yaşanan durumlardandır. Bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için meme küçültme operasyonları yapılır. Böylece memeler, vücuda orantılı bir şekle sokulur.


Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyüklüğüne ek olarak sırt bölgesinde de yağlanma olan hastalarda meme küçültme ameliyatı ile aynı anda liposuction da yapılır. Böylece meme küçültme ameliyatı ile çok daha başarılı bir sonuç elde edilmiş olur. Meme küçültme ameliyatında meme kişinin vücuduna orantılı olacak şekilde küçültülür. Meme ucundan aşağı olarak şekilde dikey bir kesi atıldıktan sonra fazla meme dokusu çıkarılır ve meme şekillendirilir. Daha sonra kesi dikiş yardımıyla kapatılır. Doğru tedavi yöntemiyle iyileşme sonrası herhangi bir dikiş izi kalmaz.


Meme Küçültme Ameliyatı

Göğüs Küçültme Estetiği

Memenin gereğinden büyük olması durumlarında memedeki fazla yağ dokusu ve deri çıkartılır. Böylece meme daha küçük, dik ve şekilli bir görünüme kavuşur. Gelişen tıp teknolojileriyle birlikte meme küçültme ameliyatları artık daha ağrısız ve çabuk iyileşebileceğiniz operasyonlar halini almıştır

Meme Küçültme Ameliyatı ile ilgili Sorulan Sorular

Günlük Yaşama Ne Zaman Dönülür?

Operasyondan 3-4 gün sonra günlük yaşama dönmek mümkündür. Ancak bu sürede ağır işler yapmamak, ağır kaldırmamak ya da spor yapmamak gerekir. Kontrollü bir şekilde sosyal yaşama katılım gerçekleştirilebilir.

Meme Küçültme Ameliyatında Ne Tür Anestezi Kullanılır?

Meme küçültme operasyonları genel anestezi altında yapılır.

Ameliyat Sonrasında Ağrı Olur Mu?

Diğer cerrahi ameliyatlarda olduğu gibi meme küçültme ameliyatı sonrasında da ağrı hissedilir. Ancak buz kompresi ve ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır. Operasyonu takip eden 6 ay içinde hafif yanma veya sızlamalar yaşanabilir. Ancak tüm bunlar dayanılmayacak kadar şiddetli değildir.

Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı?

Cerrahi ameliyatların birçoğunda iz kalma riski her zaman vardır. Meme küçültme operasyonunda meme başı ve meme başının aşağısında kesiler açılacağı için iz kalma ihtimali yüksektir. Ancak bu iz oldukça ince ve belli belirsiz bir izdir. Tıp imkanlarının gelişmiş olması sayesinde bu izler mümkün olduğunca küçük ve ince bir şekil almaktadır. Doktorun da tavsiyesiyle kullanılacak merhemlerin de yardımıyla göze batacak bir iz oluşmaz.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyattan sonraki günlerde göğüs bölgesine büyük dikkat göstermek gerekir. İlk birkaç gün meme boyutu çok büyük gibi görünebilir ancak birkaç gün içinde gerçek boyutuna ulaşır. Ameliyattan 3 gün sonra duş alınabilir. Çok ağır olmadığı sürece işe dönülebilir. Ameliyat sonrasındaki doktor muayenelerini aksatmamakta fayda vardır. Doktorun tavsiye ettiği iz giderici merhemler düzenli kullanılmalıdır. 1 ay boyunca sporcu sütyeni kullanılmalı ve ağır egzersizler ile ağır kaldırma gibi durumlardan kaçınılmalıdır. 3 ay boyunca balenli sütyen kullanmamakta fayda vardır.

Meme Küçültme İşlemi Kalıcı Mı?

Meme küçültme ameliyatı olmak isteyen birçok kişinin aklındaki sorulardan biridir. Ancak memenin kendiliğinden büyümesi olanaksızdır. Yalnızca çok fazla kilo alımı gibi bir durumda hafif bir dolgunlaşma görülebilir. Ancak eski haline dönmesi mümkün değildir.

Ameliyattan Sonra Emzirme Yapılabilir Mi?

Meme küçültme ameliyatlarında süt bezlerine herhangi bir zarar verilmez. Meme küçültme ameliyatı sonrasında emzirme yapılabilir. Ancak memenin aşırı büyük olduğu durumlarda başarılı bir küçültme olması için hastanın da izniyle süt bezleri alınabilir. Böyle bir durumda emzirme yapılamaz.

Meme Küçültme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Yapılacak işlemlere göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak 3 saat sürer.

Operasyondan Ne Kadar Zaman Sonra İyileşilir?

Meme küçültme operasyonunun yapıldığı gün hastanede yatış gerekir. Ertesi gün pansuman yapılır ve hastaya sporcu sütyeni giydirilir. Operasyondan iki hafta sonra dikişler alınır ve izler için tedavi başlar. Tam olarak iyileşme 1 ayı bulabilir.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyattan sonraki 3 gün dinlenmek şarttır. Verilen ağrı kesici ve antibiyotik ilaçları aksatmadan kullanmak gerekir. İlk hafta bittiğinde kendinizi iyi hissediyor olsanız da ağır kaldırma, itme-çekme hareketleri yapma ya da kolunuzu zorlama gibi hareketlerden kaçınmalısınız. 1 ay boyunca sporcu sütyeni takmakta fayda vardır. Bu şekilde memenin şekli oturur. Oluşan ödem ve şişlikler 4. Haftada azalmaya başlar. En önemli kısımlardan biri de ameliyattan önce ve sonra sigara içmemek, mümkünse azaltmaktır

Meme Küçültme Operasyonunun Riskleri Nelerdir?

Ameliyat esnasında ya da ameliyattan sonra kanama ya da doku içinde kan birikmesi riski vardır. Fazla meme dokusu çıkarılırken bir miktar kan kaybı da yaşanır. Bu açıdan ameliyattan önce kan değerlerinin normal seyretmesi son derece önemlidir. Şeker hastalarında ya da aşırı sigara tüketimi olan kişilerde yara izinin geç iyileşmesi gibi riskler vardır. Aşırı büyük memelerde küçültme yapılırken süt kanalları hasar görülebilir. Bu açıdan ameliyat sonrasında emzirme problemleri yaşanabilir. Ancak gelişen tıp teknolojileri sayesinde bu riskin gerçekleşme ihtimali oldukça düşüktür. Hemen her cerrahi ameliyatta olduğu gibi iltihap, enfeksiyon, yara açılması ya da dikişin açılması gibi durumlar yaşanabilir. Ancak bu gibi durumlar hem nadirdir hem de yaşanması durumunda kolayca kontrol altına alınır.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Meme küçültme ameliyatı fiyatı Herhangi bir protez gerektirmediği ve yalnızca meme dokusunun alınması işlemini içerdiği için meme küçültme ameliyatı diğer meme estetiği işlemlerine göre daha uygun fiyatlıdır. Meme küçültme ameliyatı fiyatları memenin büyüklüğü ya da ameliyat tekniği gibi unsurlara göre değişir. Meme küçültme ameliyatı olmak istiyorsanız bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Estetik Uygulamaları ve Fiyatları

  • burun estetiği
  • meme küçültme ameliyatı estetiği
  • bacak estetiği
  • kol germe estetiği
  • kaş kaldırma estetiği
  • yanak estetiği
  • göz kapağı estetiği
  • ameliyatsız gıdı estetiği
  • boyun estetiği
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!