Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Radrofrekans ile Zayıflama

İncelme istenen bölgelere uygulanan ses dalgaları ile bölgesel zayıflama sağlayan bir işlemdir. Bölgeye gönderilen ses dalgaları bölgenin ısınmasını sağlar. 50-55 dereceye çıkan cilt altı bölgesi ısısı ile yağ hücreleri küçülmeye başlar. Parçalanan bu yağ hücreleri sayesinde bölge incelir ve sıkılaşır. İşte radyofrekans ile zayıflama işleminin işleyişi bu şekildedir.

Radrofrekans Uygulaması Nasıl Uygulanır ?

Uygulama yapılacak bölgeye, cihazın hareketlerini kolaylaştırmak ve etkisini arttırmak amacıyla jel sürülür. Daha sonra cihaz başlığı hafif hareketlerle bölgede gezdirilir. Cilt altına gönderilen ses dalgaları cildi ısıtır. Isının artmasıyla birlikte cildin yağ yakımı desteklenir. Birkaç seans sonrasında bölgede sıkılaşma, incelme ve selülitlerde azalma meydana gelir.


Radyofrekans ile bölgesel incelme

Radyofrekans ile Bölgesel Zayıflama

Ameliyatsız bir zayıflama işlemi olan radyofrekans uygulaması kalıcı bir sonuç sağlamaz. İncelen bölgeyi korumak için sağlıklı beslenmek ve düzenli olarak egzersiz yapmaya devam etmek son derece önemlidir. Bu şekilde etkiyi mümkün olduğunca uzatmak mümkündür. Kişinin cilt tipine, bölgedeki yağ oranına ve incelme oranına göre seans sayısı değişebilir. En iyi sonucu almak için 6 ile 8 seans arası uygulama yaptırmak gerekmektedir.

Radyofrekans ile zayıflama

Radyofrekans Uygulamasını Ne Zaman Yapmak Gerekir?

Radyofrekans ile zayıflama, kilo kaybetmek için değil bölgesel olarak incelmek için tercih edilmelidir. Diyet ve egzersiz yapılmasına rağmen bölgesel olarak incelme sağlanamıyorsa radyofrekans işlemine başvurulabilir. Diyet ve egzersiz yöntemini denedikten sonra bu işlemi yaptırmak çok daha iyi olacaktır. Herhangi bir cerrahi işlem gerektirmediği için son derece güvenli bir yöntemdir. Uygulama sonrası cilt yüzeyinde hafif bir kızarıklık görülebilir. Ancak bu kızarıklık birkaç saat içinde yok olur.

Radyofrekans ile ilgili Sorulan Sorular

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bölgesel yağlanmanın en yoğun olduğu bölgeler radyofrekans işlemi için uygundur. En çok tercih edilen bölgeler ise basen, iç bacak, üst kollar, kalça, göbek, gıdı, dekolte, sırt ve selülitlerin olduğu bölgeler olarak sayılabilir.

Radyofrekans Uygulaması Hangi Amaçlarla Yaptırılır?

Göbek, basen gibi bölgesel yağların biriktiği yerlerde incelme sağlamak, selülitleri gidermek, cildin kolajen üretimini destekleyerek daha genç görünmesini sağlamak, cilt sarkmalarını gidermek ve kırışıklıkların açılmasını sağlamak gibi amaçlarla yaptırılabilir.

Kimler İçin Uygun Değildir?

Hamileler ve emzirme döneminde olanlar, kan hastalığı bulunan ve düzenli ilaç kullananlar, kalp pili kullananlar, kanser, Parkinson, MS, epilepsi gibi hastalıkları olanlar, vücudunda metal protez olanlar ile cilt rahatsızlığı olanlar bu işlem için uygun adaylar değildir.

Radyofrekans Seansları

Seans süresi uygulanacak bölgeye göre değişiklik gösterir. Basen, göbek gibi çok geniş olmayan bölgelere 30 dakikada uygulanır. Ayrıca Seansların arasında 10-15 gün bulunması gerekir.

Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Regl döneminin bitişinden 3-4 gün sonra yapılması tercih edilir. İşlem yapılmadan bir hafta öncesinde tuzlu ve baharatlı yiyecekler, kahve, çay ve asitli yiyecekler mümkün olduğunca az tüketilmelidir. Birkaç gün öncesinden günde 2 litre su içmeye başlamakta fayda vardır.

Uygulamadan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulamadan sonraki 3 gün hamam, sauna ya da güneş banyosu yapmamak gerekir. Hafif yürüyüşler ya da ılık duş almak serbesttir. Protein ve sebze tüketiminin yoğun olduğu bir beslenme düzenine geçilmelidir. Alkol ve sigara tüketimi azaltılmalı mümkünse bırakılmalıdır. İlk haftalarda çok fazla çay ve kahve tüketilmemelidir. Uygulamadan sonraki ilk 1 ay bolca su tüketilmelidir.

Radyofrekans Avantajları Nelerdir?

 1. Yağ hücrelerini eriterek bölgesel incelme sağlar.
 2. Cerrahi bir işlem gerektirmez.
 3. Parçalanan yağ hücreleri idrar ya da terleme yoluyla kolayca vücuttan atılır.
 4. Herhangi bir kesi, enjeksiyon ya da anestezi işlemi gerektirmez.
 5. Bölgesel incelme sağlarken derinin sarkmasının da önüne geçer.
 6. Cilde sıkılık kazandırır.
 7. İncelen ve sıkılaşan cilt aynı zamanda genç görünür.
 8. Selülitlerin kaybolmasını sağlar.
 9. Vücudu toksinlerden arındırır.
 10. Cildin kolajen üretimini destekler.
 11. Deri sarkmalarını giderir.
 12. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların önüne geçmeye yardımcı olur.

Radyofrekans ile Zayıflama Fiyatı Ne Kadar?

Radyofrekans ile zayıflama fiyatı uygulanacak bölgeye ve bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Radyofrekans ile zayıflama fiyatları ile ilgili net bir bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları

 • soğuk lipoliz bölgesel zayıflama
 • g5 bölgesel zayıflama
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!