Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Saç Dökülmesi Teşhisi

Saçları son derece sağlıklı olan kişilerin de gün içinde 50 ile 100 arası saç teli dökülür. Bu son derece normaldir. Ancak daha fazla olması ve bölgesel olarak seyrekleşme olması saç dökülmesinin normal olmadığını gösterir. Saç dökülmesi sıklıkla erkeklerde görülüyor olsa da kadınlarda da çoğunlukla rastlanır. Saçların güçsüz, cansız ve ince olması ve dolayısıyla dökülmesi birçok kişide ciddi özgüven problemleri yaratır. Saçların görünümü kişinin fiziksel görünümü etkiler. Bu açıdan saçlarla ilgili yaşanan problemler de kişiyi hem estetik açıdan hem de ruhsal olarak sarsabilir. Erkeklerde görülen saç dökülmelerine kellik de denebilir. Bölgesel ya da tam kellik olabilecek bu saç dökülmeleri her 5 erkekten 1’inde görülebilir. Kadınlarda görülen saç dökülmesi ise saç çizgisinin geriye doğru çekilmesi şeklinde olabilir. Saç dökülmesinin erkeklerde ve kadınlarda farklı şekillerde ortaya çıkması hormonal etkenlere bağlıdır.

Saç Dökülmesinin Sebepleri

 1. Stres
 2. Kullanılan ilaçların yan etkileri
 3. Saçlı deride mantar ya da deri rahatsızlıkları
 4. Travma sonucu saç dökülmesi
 5. Genetik faktörler
 6. Saç kıran rahatsızlığı
 7. Bazı hastalıklar
 8. Hormon bozuklukları
 9. Beslenme rahatsızlıkları

Saç Dökülmesi Tedavileri

Saç dökülmesi tedavisine karar verebilmek için saç dökülmesine neyin neden olduğu araştırılmalı ve tespit edilmelidir. Saç dökülmesine neden olan sorun tespit edildikten sonra bu sorunu en iyi şekilde çözümleyecek tedavi yöntemine karar verilir. Saç dökülmesi tedavisi olarak en iyi sonuç alınabilecek yöntem biotin takviyesidir. Genç yaşlarda meydana gelen saç dökülmeleri ya da saçların güçsüzleşmesi gibi sorunlar için H ve B7 vitaminlerini kullanmak oldukça önemlidir. Doktor kontrolünde kullanılacak vitaminlere ek olarak bu vitaminleri içeren besinler de tüketilebilir. İlaç tedavilerinin yanı sıra en iyi sonuç alınabilecek yöntemlerden biri de saç mezoterapisidir. Saç derisine mineral, vitamin ve kan dolaşımını düzenleyen maddeler enjekte edilerek gerçekleştirilir. Hazırlanan bu karışın saç derisine enjekte edildikten sonra masaj yapılır ve böylece enjekte edilen maddelerin saç köklerine iyice işlemesi sağlanır. Kür halinde uygulanan bu yöntem ile saç kökleri güçlenir ve saçlar gürleşir. Saç mezoterapisi hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen bir yöntemdir.
Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi ciddi miktarlara ulaştıysa ve kellik söz konusuysa yapılacak en iyi tedavi saç ekimidir. Kafa derisinde kökleri dökülmeyen kısımlardan saç kökleri alınarak kelleşen bölgeye ekilir. Böylece uzun vadede saçların yeniden çıkması sağlanır. Saç ekimi erkek tipi saç dökülmelerinde tercih edilen bir yöntemdir. Aynı zamanda saç dökülmesi sorununa kesin çözümdür.

Saç Dökülmesi ile ilgili Sorulan Sorular

Saçları Kazıtarak Saç Dökülmesini Önlemek Mümkün Mü?

Saç kazıtmanın saçları gürleştirdiği ve saç dökülmesini durdurduğu yönündeki iddialar doğru değildir. Saçları kazıtmak saç derisinde oluşan mantar gibi deri rahatsızlıklarına iyi gelebilir. Ancak saç köklerinin zayıflamasıyla oluşan saç dökülmesi saçları kazıtarak engellenemez. Saç kazıtma bir tedavi olarak görülemez.

Saç Dökülmesi Tedavisi Fiyatları

Saç dökülmesi tedavisi fiyatları birçok kişinin en çok merak ettiği ve araştırdığı konulardan biridir. Saç dökülmesinin nedenleri saptandıktan sonra ne tür bir tedavi uygulanacağına karar verilebilir. Dolayısıyla saç dökülmesi tedavisi fiyatları da bu aşamalardan sonra belirlenebilir. Detaylı bilgi ve fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kadın Tipi Saç Dökülmesi Nedir?

Hormonal ya da yaşa bağlı olarak gelişen saç dökülmeleri kendini saç tellerinde incelme, cansızlık ve güçsüzlük olarak gösterebilir. Kadın tipi saç dökülmeleri genellikle saç çizgilerinde görülür. Kadınlarda ortaya çıkan saç dökülmelerinin en iyi çözümü saç mezoterapisi ve PRP yöntemidir. Bu yöntemlerle oluşabilecek saç kayıplarının önüne geçilebilir ve saçların daha gür ve canlı görünmesi sağlanabilir.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedir?

Hormonlara bağlı olarak gelişen saç dökülmeleri 20’li yaşlarda ortaya çıkabilir. Başlangıçta çeşitli vitamin takviyeleri ile saç dökülmesini önlemek mümkündür. Erkeklerde görülen saç dökülmesi alın ve tepe bölgesinde başlar. Ense kısmındaki saç kökleri daha dirençli olduğu için genellikle bu bölgede kellik oluşmaz. Bu açıdan saç ekimi işlemlerinde saç kökü alma işlemi ense bölgesinde gerçekleştirilir. Saç ekimi, erkek tipi saç dökülmeleri için en iyi yöntemdir.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Saç ekiminden 6 ay sonra en iyi sonucu almak mümkündür. 6. Aya kadar saçların çıkması devam eder ve 18 ay civarında son halini alır.

Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadar?

Saç ekimi fiyatı en çok merak edilen konulardan biridir. Tercih edilen saç ekimi yöntemi, alınacak ve ekilecek saç kökü miktarı, saç ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğü ve konumu gibi birçok etken fiyatlarda değişiklik görülmesine neden olur. Detaylı bilgi ve fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları & Fiyatları

 • saç ekimi
 • saç kök hücre
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!