Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Saç Ekimi Nedir?

Saç dökülmesini kalıcı olarak çözen bir yöntem olan saç ekimi son zamanlarda birçok kişi tarafından da tercih ediliyor. Hastane ortamında mikro cerrahi operasyonuyla gerçekleştirilen saç ekimi, saç nakil işlemi olarak da adlandırılabilir. Erkek tipi saç dökülmesi olarak adlandırılan androgenetik alopesi olan kişiler için uygulanabildiği gibi aynı zamanda farklı saç hastalıkları nedeniyle saç dökülmesi yaşayan kişilere de uygulanabilen bir işlemdir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç kökleri toplandıktan sonra kanallar açılır ve bu saç kökleri açılan kanallara yerleştirilir. Saç ekimi uygulamaları farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir.

Saç Ekimi
Adım adım saç ekimi yapılışı için tıklayın.

Saç Ekimi Yöntemleri

  1. FUT Saç Ekimi Yöntemi (Foliküler Ünite Transplantasyonu)
  2. FUE Saç Ekimi Yöntemi (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)
  3. DHI Saç Ekimi Yöntemi (Direct Hair Implantation)
  4. FUT saç ekimi yöntemi nedir?

FUT Saç Ekimi

Saç kökü alınacak bölge belirlendikten sonra kalın bir şerit olarak deri ile birlikte saç kökleri çıkarılır. Daha sonra özel işlemlerle deri dokusundan ayrılan saç kökleri belirlenen saçsız alana teker teker ekilir. Saç kökleri deri ile birlikte alındığından bu bölgede dikiş izi kalabilir. Bir kerede çok fazla saç kökü elde edilmesi avantajlı olsa da yara izi kalması açısından ve daha iyi tekniklerin gelişmesinden dolayı artık çok fazla tercih edilebilir değildir.

Saç Ekimi FUT Kesik İzi


FUE Saç Ekimi

FUT yönteminden daha sonra geliştirilen FUE yöntemi, çok kısa sürede FUT yöntemine tercih edilir hale gelmiştir. Bu yötemde ende bölgesinden saç kökleri alınır. FUT yöntemindeki gibi deri ile birlikte şerit halinde alınmak yerine saç kökleri tek tek alınır. Bu açıdan saç kökü alınan bölgede hiçbir tahribat yaratmaz. Lokal anestezi altında kolayca yapılan bu işlem sonrasında iyileşme oldukça hızlıdır ve iz bırakma riski yoktur. Daha acısız bir yöntem olmasının yanı sıra daha doğal bir görünüm vermesi açısından da sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

FUE Saç Ekimi


DHI Saç Ekimi

DHI yöntemi kalem yöntemi olarak da bilinir. Choi Pen adı verilen özel uçlu bir kalem ile gerçekleştirilen bir işlemdir. İncecik, yuvarlak ve oldukça keskin bir uca sahip olan bu kalem belirlenen donör bölgesinden saç köklerini almaya yarar. Kanal açılması gerekmeden alınan saç köklerini saçsız bölgeye ekmeye olanak verir. Bu açıdan diğer saç ekimi yöntemlerine göre çok daha kolay ve başarılıdır. Alınan saç köklerinin hiç bekletilmeden direkt olarak saçsız bölgeye ekilmesi işlemi sayesinde saç ekimi yapılan bölgede çok daha iyi sonuçlar almak mümkündür.
DHI Saç Ekimi

Robotik FUE Saç Ekimi

Uzman doktor tarafından yönetilen bir robot ile gerçekleştirilen bu saç ekimi işleminin en büyük avantajı bilgisayar ortamında saç köklerinin çok rahat bir şekilde görüntüleniyor olmasıdır. Robottaki kameralar sayesinde saç köklerini net olarak görmek mümkündür. Böylece saç köklerinin çıkış yönleri belirlenir ve saç kökleri alınır. Saç kökleri arasındaki mesafe de görüntülendiği için saç köklerinin toplanma aşamasında diğer köklerin zarara uğrama riski en aza iner. En gelişmiş saç ekimi yöntemi olarak adlandırılmasının en önemli sebebi de budur.

Robotik Saç Ekimi

Sedasyon Nedir?
Saç ekimi işlemlerinde genellikle tercih edilen bir anestezi yöntemidir. Kişinin refleksleri korunur ve kontrollü bir uyku haline geçişi sağlanır. Bu yöntem genel anesteziden oldukça farklıdır. Sedasyon yöntemi diş hekimliği alanında da çocukları sakinleştirmek amacıyla kullanılır. Bu açıdan son derece güvenli bir yöntemdir. Ancak sedasyon tamamen kişinin kendi tercihine bırakılır

Kaynak: Sacekimibilgileri.com

Saç Ekimi ile ilgili Sorulan Sorular

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

18 yaşını geçmiş ve 60 yaşından küçük herkes saç ekimi için uygundur.

Ne Kadar Sürer?

Ekilecek saç köklerinin miktarına göre değişebilir. Ancak ortalama olarak 6-8 saat sürmektedir.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Saç ekiminden 6 ay sonra en iyi sonucu almak mümkündür. 6. Aya kadar saçların çıkması devam eder ve 18 ay civarında son halini alır.

Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadar?

Saç ekimi fiyatı en çok merak edilen konulardan biridir. Tercih edilen saç ekimi yöntemi, alınacak ve ekilecek saç kökü miktarı, saç ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğü ve konumu gibi birçok etken fiyatlarda değişiklik görülmesine neden olur. Detaylı bilgi ve fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları & Fiyatları

  • saç dökülmesi
  • saça kök hücre
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!