Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Saça Kök Hücre Tedavisi

Vücuttaki kök hücreler tek başlarına herhangi bir göreve sahip değildir. Hasarlı dokuları değiştirme ve onarma işlevleri olan kök hücreleri saç kaybının olduğu bölgelere enjekte işlemi ile yerleştirilir. Bu şekilde yeniden saç çıkması için saç kökleri uyarılmış olur.

Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kişinin vücudunun belli bir bölgesinden belirlenen miktarda yağ alınır. Daha sonra alınan bu yağ özel bir işlemden geçirilir. Hücrelerin ayrıştırılmasını sağlayan bu işlemden sonra kök hücreler saç derisine enjekte edilir. Tüm bu işlemler lokal anestezi altında, steril bir ortamda gerçekleştirilir.


Kök hücre uygulaması ile saç dökülmesi tedavisi

Kök Hücre ile Saç Dökülmesi Tedavisi

Hastadan yağ alınması işlemi 10 dakika sürmektedir. Daha sonra bu yağın kök hücre açısından zenginleştirilmesi işlemine geçilir. Bu işlem 1 saat kadar sürer. Elde edilen kök hücrelerin saç derisine uygulanması işlemi ise 10 dakikadır. Toplamda 1,5 saat sürmektedir.

PRP Tedavisi ile ilgili Sorulan Sorular

Saça Kök Hücre Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Saç köklerinde zayıflama görülen ve saç kaybı yaşayan herkes saça kök hücre tedavisi yaptırabilir. Saç kaybı yaşamasa bile mat ve cansız saçlara sahip olanlar da saça kök hücre tedavisi yaptırabilir.

Saça Kök hücre Tedavisi Kaç Seans Yapılır?

Tek seansta istenilen sonuca ulaşılabilir. Sık sık tekrarlanması gerekmez.

Neden Saç Kaybı Oluşur?

Genetik faktörler, beslenme, yaşın ilerlemesi, stres, kimyasal ürünler gibi çeşitli nedenlerle saç kökleri zayıflar. Erkeklerde görülen saç kayıpları genellikle şakaklarda ve tepe bölgesinde oluşur. Kadınlarda ise yaşın ilerlemesiyle birlikte saç ayrım bölgelerinde saçlar incelir ve saç kaybı meydana gelir. Saça kök hücre tedavisi ile saçlarda oluşan bu saç kayıplarının önüne geçmek mümkündür.

Tedavi Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Yapılan kök hücre tedavisinden yaklaşık 1 ay sonra sonuçlar alınır. Kök hücreler kendini yenilemeye devam ettiği için gün geçtikçe daha iyi bir görünüme kavuşur. 1 ayın sonunda tedavi yapılan bölgelerde saçlar güçlenir, gürleşir ve çok daha canlı bir görünüme kavuşur. İlerleyen günlerde ise saç kaybı oldukça azalır.

Saça Kök Hücre Tedavisi, Kellik Tedavisi Sayılabilir Mi?

Yeni başlayan saç kayıpları, cansız ve güçsüzleşen saçlar için uygun bir yöntemdir. Saç ektirmeye alternatif bir yöntem olarak kabul edilemez. Kellik sorunu olanlar için uygun bir yöntem değildir.

Saç Kıran Rahatsızlığı İçin Tercih Edilebilir Mi?

Saç kıran rahatsızlığı ile ilgili yapılan araştırmalara göre saça kök hücre tedavisinin hiçbir etkisinin bulunmadığı saptanmıştır.

Saça Kök Hücre Tedavisi Yalnızca Tepe Bölgesindeki Açılmalara Mı Uygulanır?

Bu tedavi saç kaybı olmayan bölgelere bile uygulanabilen bir tedavidir. Bu açıdan saç derisinin her bölgesine yapılabilir.

Saça Kök Hücre Tedavisi Saçların Beyazlamasını Engeller Mi?

Saça kök hücre tedavinin saç beyazlamasına bir etkisinin olduğu kanıtlanmasa da pigment kayıplarını engelleme gibi bir etkisi olduğu gözlemlenmiştir.

Saça Kök Hücre Tedavisinden Alınacak Sonuçlar Kişiden Kişiye Değişir Mi?

Her kişinin saç kaybının miktarı, saç tipi ve saç kaybının nedenleri farklıdır. Bu unsurların yanı sıra yaş, cinsiyet, doğum ya da hormonal problemler gibi durumlar oluşan sonuçların farklılaşmasına neden olur.

Alerjik Reaksiyon Riski Var Mıdır?

Saç derisine enjekte edilen kök hücreler, kişinin kendi vücudundan alınan yağların işlemden geçmesiyle elde edilir. Bu açıdan hiçbir şekilde alerjik reaksiyon gösterme riski bulunmamaktadır.

Kök Hücre Tedavisinin Faydaları Neler?

  • Yeni yeni başlayan saç kayıplarının önüne geçmek için oldukça etkilidir.
  • Saç dokusu hızlı bir şekilde yenilenir.
  • Saçlar çok daha gür ve canlı bir görünüme kavuşur.
  • Cerrahi operasyon gerekmeyen oldukça pratik bir yöntemdir.
  • Tek seansta çok iyi sonuçlar alınabilir.

Saça Kök Hücre Tedavisi Fiyatı Ne Kadar?

Saça kök hücre tedavisi fiyatı hastanın saç kaybı miktarına, şekline ve uygulama yapılacak bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Saça kök hücre tedavisi ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları & Fiyatları

 • saç ekimi
 • saç kök hücre tedavisi
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!