Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Ameliyatsız Saten Yüz Germe Nedir?

Ciltte meydana gelen sarkmaların önüne geçmek amacıyla kullanılan bir ameliyatsız yüz germe işlemidir. FDA tarafından onaylanmış cihazlar ile ultrason ve radyofrekans enerjisi aynı anda cilde uygulanır. Bu sayede cildin kolajen üretimi desteklenerek esnekliğini ve sıkılığını yeniden kazanması sağlanır. Uygulamadan sonra cilt pürüzsüz göründüğü için bu işleme saten yüz germe denilmektedir.

Saten Yüz Germe Nasıl Uygulanır ?

İşlemin uygulanacağı bölgeye ultrasonik özelliği bulunan bir jel sürülür. Daha sonra cihaz başlığı ile cilde ultrason ve radyofrekans enerjisi gönderilir. Cildin yüzeyi değil cilt alt dokuları uyarılır. Bağ dokusu ısındığında kolajen üretimi tetiklenmiş olur. Fokus özelliği bulunduğu için bu etki yalnızca hedeflenen bölgede oluşur. Diğer dokular bu işlemden etkilenmez. Cilt altına yollanan ultrason dalgaları kolajen sentezini, radyofrekans dalgaları ise elastin liflerini uyarır. Bu sayede uygulama yapılan bölge daha sıkı, gergin ve canlı görünür.


Saten yüz germe etkisi

Saten Yüz Germe ile Ameliyatsız Yüz Germe

Haftada bir seans olmak üzere 4 hafta boyunca devam eden bir tedavidir. Kişinin isteğine göre 6 seans şeklinde de yapılabilir. Ancak kolajen tetiklenmesi 4 haftada sağlandığı için daha fazla seansa gerek yoktur. Saten yüz germe uygulaması hem radyofrekans enerjisi hem de ultrason dalgalarını aynı anda kullanan bir sisteme sahiptir. Bu açıdan ilk seansta bile etkileri ortaya çıkar. Göz çevresi de dahil olmak üzere yüzün her bölgesinde en iyi sonucu vermektedir. Saten yüz yerme uygulama süresi İşlemin yapıldığı bölgeye ve bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. 1 seans 30-60 dakika arası sürebilir.

İşlem Sonrası Nasıl Bir Sonuç Beklenmelidir?

Bu işlem, cildin alt katmanlarına etki eden bir uygulama olduğu için işlemden hemen sonra etkisi görülür. İşlemden sonraki günlerde de cildin sıkılaşmaya başladığı ve kırışıklıkların azaldığı gözlenebilir. Gün geçtikçe cildiniz daha sağlıklı, sıkı ve canlı bir görünüme kavuşur.

Saten Yüz Germe ile ilgili Sorulan Sorular

Saten Yüz Germe Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Saten yüz germe işlemi göz çevresi de dahil olarak vücuttaki tüm kırışıklıklar ve sarkmalar için kullanılabilir. 18 yaş üzerindeki herkes kırışıklıklarından ya da cilt deformasyonlarından kurtulmak için bu işlemi tercih edebilir. Hem erkek hem de kadınlara uygulanabilen bir işlemdir.

Saten Yüz Germe İşleminin Kalıcılığı Nedir?

Uygulama sonrasında etkileri görülmekle beraber devam eden 1 yıl boyunca cilt yenilenir. Yüz germe sonrasında görülen etkiler, uzun bir süre kalıcılığını korur. Cilt uygulamadan önceki haline dönüş yapmaz.

Saten Yüz Germe Kimler İçin Uygun Değildir?

Gebelik ve emzirme dönemindekiler, kalp pili olanlar ve 18 yaş altındaki kişilere saten yüz germe işlemi uygulanmaz.

Kaç Seans Yapılır?

Haftada bir seans olmak üzere 4 hafta boyunca devam eden bir tedavidir. Kişinin isteğine göre 6 seans şeklinde de yapılabilir. Ancak kolajen tetiklenmesi 4 haftada sağlandığı için daha fazla seansa gerek yoktur.

Hifu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın yapılacağı bölgenin büyüklüğü, süreyi de etkiler. Tüm yüz uygulaması olarak düşünülürse en fazla 45 dakika sürmektedir. Gıdı gibi daha küçük bölgelerde 20-30 dakika kadar sürebilir.

Saten Yüz Germe İşlemi Tekrarlanabilir Mi?

Saten yüz germe tedavisi sonrasında cilt 1 yıl boyunca kendini yenilemeye ve kolajen üretmeye devam eder. Yenilenen cilt bu 1 yılın sonrasında eski haline dönmez. 2 yıl sonra tekrar yapılarak uygulamanın etkisi arttırabilir ve sürdürülebilir.

Saten Yüz Germe Uygulaması Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Saten yüz germe işlemi tüm yüze ya da belirli bölgelere uygulanabilir. Bu işlemin en önemli özelliği göz çevresinde uygulanan tek sistem olmasıdır. Göz kapağı sarkması, göz altı torbası ve morlukları için en iyi tedavilerden biridir. Tüm yüze uygulanabilmesinin yanı sıra güzel bir yüz hattı için çene, gıdı, boyun ve dekolte bölgesine de uygulanır.

Saten Yüz Germe Uygulaması Acılı Bir İşlem Midir?

Saten yüz germe, ameliyatsız bir yüz germe uygulamasıdır. Bu sayede iğnesiz, acısı ve ağrısızdır. Yalnızca uygulama sırasında bir ısı hissedilebilir bu da dayanılmayacak ölçüde değildir.

Saten yüz germe işlemi sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyatsız yüz germe işlemi olan Saten yüz germe, uygulama sonrasında günlük hayata dönülebilen, oldukça kolay bir işlemdir. Kişiye göre değişmekle birlikte ciltte çok hafif bir kızarıklık oluşabilir. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken bir şey ya da hayatı kısıtlayacak herhangi bir yan etkisi yoktur.

Saten Yüz Germe Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Klinik çalışmaları tamamlanan ve onay alan Saten yüz germe uygulamasının hiçbir yan etkisi yoktur. Göz çevresine bile uygulanabilen oldukça risksiz ve güvenli bir işlemdir.

Saten Yüz Germe Hangi Mevsimde Yapılmalı?

Cildin alt dokularına uygulanan bir işlem olduğu için güneş ışınlarıyla bir etkileşimde bulunması mümkün değildir. Dolayısıyla saten yüz germe işlemini her mevsimde yaptırabilmek mümkündür.

Saten Yüz Germe Fiyatı

Saten yüz germe uygulaması tüm yüz, yüzün bölümleri, gıdı ya da göz çevresi gibi farklı bölgelere uygulanabilir. Bu bölgelerin her birinin fiyatlandırması da farklılık gösterir.

Diğer Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

  • ultherapy ile ameliyatsız yüz germe
  • fokus ultrason ile ameliyatsız yüz germe
  • ip askı ameliyatsız yüz germe
  • örümcek ağı ameliyatsız yüz germe
  • altın iğne
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!