Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Soğuk Lipoliz Nedir?

Bölgesel incelme sağlayan bir yağ dokusunu parçalama işlemidir. Soğuk lipoliz ile incelme istenen bölgeye -10 dereceye kadar soğuk uygulanır. Yağ hücreleri soğuğa dayanıklı olmadığından kontrollü bir şekilde parçalanır. Parçalanan bu yağ hücreleri ise daha sonra idrar yolu ile vücuttan atılır. Cerrahi ya da iğneli bir yöntem olmayan soğuk lipoliz işlemi, cilt yüzeyine ve diğer cilt dokularına hiçbir şekilde zarar vermez.

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır ?

Soğuk lipolizin uygulanacağı bölge belirlenir. Daha sonra bölge cihazın başlıkları sayesinde bu bölge vakumlanır ve -10 dereceye varana dek soğutma işlemi uygulanır. Yağ hücreleri soğuğa maruz kaldığında ölmeye ve parçalanmaya başlar. Vücut ölen yağ hücrelerini algılar ve vücuttan atılma sürecini başlatır.

Soğuk lipoliz ile zayıflama

Soğuk Lipoliz ile Tek Seansta Bölgesel Zayıflama

Bazı kişilerde işlemden hemen sonra gözle görülür bir değişiklik ortaya çıkabilir. Ancak en net sonuçları 3. haftadan sonra almak mümkündür. Kişinin metabolizmasına göre değişse de 3. Ayda en iyi görünümüne ulaşır. Bu süreden sonra 2 ile 12 cm arasında bir incelme görülür.

Soğuk lipoliz nasıl yapılır

Soğuk lipoliz İşlemi Ne Kadar Sürer?

Uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre uygulama süresi ve kullanılacak başlık sayısı değişir. Ortalama olarak 45 dakika - 1 saat sürmektedir. Diğer bölgesel zayıflama yöntemlerini görüntülemek için tıklayın.

Soğuk Lipoliz ile ilgili Sorulan Sorular

İşlem Esnasında Acı Hissedilir Mi?

Soğuk lipoliz işlemi cerrahi ya da iğneli bir işlem değildir. İşlem esnasında hiçbir acı ya da ağrı hissedilmez. Bu açıdan anestezi uygulaması da gerekmez.

Soğuk Lipoliz İşleminin Kalıcılığı Nedir?

Soğuk lipoliz uygulamasından sonra incelme sağlanan bölgelerin bu görünümünü korumak kişinin kendisine bağlıdır. Düzenli bir beslenme düzeni ve egzersiz alışkanlığı ile kalıcı sonuç elde edilebilir. Eğer işlemden sonra aşırı kilo alımı yaşanırsa elbette kalıcı bir sonuç almak mümkün değildir.

Kimler İçin Uygun Değildir?

  • Diyabet, karaciğer, ürtiker, bağışıklık ya da cilt hastalığı bulunanlar
  • Donma öyküsü bulunan kişiler
  • Kandaki protein seviyesi düşük olanlar
  • Hamilelik ya da emzirme döneminde olanlar
  • 18 yaş altı kişiler
  Soğuk lipoliz için uygun aday değillerdir.

Kaç Seans Yapılır?

Tek seanslık bir uygulamaladır. Nadir kişilerde 2. veya 3. seans gerekebilmektedir. Tek seansta ortalama 2-12 cm arası incelme sağlar.

Uygulama Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cerrahi yöntemlerle yapılan bir işlem olmadığı için zorlu bir iyileşme süreci de yoktur. İşlemden hemen sonra günlük hayata dönülebilir. İşlem sonrasında kızarıklık, hassasiyet ya da morarma oluşsa da birkaç saat ya da birkaç gün içinde tamamen kaybolur. İşlem sonrasındaki süreçte bol bol su içmek son derece önemlidir. Günde 12 bardak su içerek hem metabolizmayı hızlandırabilir hem de parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan daha hızlı bir şekilde atılmasını sağlayabilirsiniz. En iyi sonucu alabilmek adına sağlıklı beslenmeli ve egzersizlere de devam edilmelidir. Aksi halde istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz.

Kimler Soğuk Lipoliz Yaptırabilir?

Düzenli olarak diyet ve spor yapmasına rağmen bölgesel olarak incelemeyen kişiler için oldukça uygun bir yöntemdir. Kilo kaybetmek değil de göbek, basen gibi bölgesel olarak toplanmış inatçı yağlardan kurtulmak isteyenler soğuk lipoliz ile iyi bir sonuç alabilir.

Uygulamanın Riskleri Nelerdir?

Soğuk lipoliz cerrahi bir işlem değildir. Bu açıdan ciddi bir riski bulunmamaktadır. Yalnızca işlem sonrası bölgede hafif bir kızarıklık meydana gelebilir. Kişinin hassasiyetine göre morarma ya da hissizlik oluşabilir. Ancak bu durumlar birkaç saat içerisinde ortadan kaybolur.

Soğuk Lipoliz Avantajları Nelerdir?

  • Anesteziye ihtiyaç duyulmaz.
  • İyileşme süreci yoktur.
  • Kalıcıdır.
  • Doğal bir sonuç almak mümkündür.
  • Etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.
  • Acısız bir işlemdir.
  • Yan etkisi yoktur.
  • Tek bir seansta bile yağ tabakasında azalma görülür.
  • Aynı bölgeye birden çok kez uygulama yapılmasında sakınca yoktur.
  • Diyet ve egzersiz ile desteklendiğinde mükemmel bir sonuç alınır.

Soğuk Lipoliz Fiyatı Ne Kadar?

Soğuk lipoliz fiyatı uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Uygulama yapılan bölgede kullanılacak başlık sayısına göre ücret belirlenmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları

 • radyofrekans ile bölgesel zayıflama
 • g5 masajı ile bölgesel zayıflama
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!