Uygulama videosu
Öncesi & Sonrası
Uzmanımıza Sorun

Ulthera ile Ameliyatsız Yüz Germe

Ulthera, cilt yüzeyine hiçbir zarar vermeden cildin 5 mm derinindeki dokulara ısı hasarları vererek, bu dokulardaki kolajen üretimini tetiklemeye yarayan bir ultrason cihazıdır. Dolayısıyla Ultherapy, cilt altına gönderilen ultrason enerjisi sayesinde cildin elastikiyetini kaybettiği noktaları uyararak kendi kendini onarması sürecini hızlandıran bir ameliyatsız yüz germe uygulamasıdır.

Ultherapy Nasıl Uygulanır?

Cihazın uygulama başlığı cilt yüzeyine değdirilir ve bu sayede cildin altındaki dokular Ulthera monitöründe görüntülenir. Uygulama bölgesi belirlendikten sonra aynı başlık, cildin 1.5 mm, 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış termal ısı gönderir. Bu şekilde odaklanılan bölgelerde ısı hasarı oluşur. Her ne kadar hasar olarak adlandırılsa da cilt, bu hasarı olumlu yönde algılar ve bu sayede ciltteki kolojen proteini aktive edilmiş olur. Bu uygulama sonrasında cilt kendi kendini onarma sürecini başlatır. Zamanla uygulama yapılan bölgede sıkılaşma görülür.

ultherapy ile ameliyatsız yüz germe

Tek Seansta Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe

Ulthera uygulaması ile yapılan gençleştirme işlemi 2 yıl boyunca etkisini gösterir. Ancak bu süre kişiden kişiye ve yaşlanma hızına göre değişiklik gösterebilir. Uygulamadan sonra 2 yıl yaşlanma belirtileri ertelenmiş olur. Yüzünüzün eski haline dönme hızı ise oldukça yavaştır. Yüzün eski halinden daha kötü bir görünüme ulaşması imkansızdır.

Ultherapy ile ilgili Sorulan Sorular

Kimler Ultherapy Yaptırabilir?

Ulthera uygulaması, 35 yaş sonrası ciltte oluşan sarkma veya gevşeklik için ideal bir uygulamadır. Bunun yanı sıra estetik amaçlarla ameliyat olmak istemeyen, anesteziden korkan ya da ameliyat esnasında oluşabilecek komplikasyonlardan çekinen kişiler için de oldukça uygundur. Ergenlik dönemini tamamlayan ve yüz bölgesinde oluşan sarkmalardan, selülit problemlerinden, çene şeklinden ya da kaşların düşük görünmesinden şikayetçi olan herkese uygulanabilir. En iyi sonuç 40 yaş sonrası kişilerde gözlemlenir.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Ulthera uygulaması, ameliyatsız yüz germe amacıyla yüze, yanaklardaki sarkmaları gidermek için yanak bölgesine, çene sarkmasını gidermek ve çene çizgisini belirginleştirmek için çene bölgesine, boyun ve gıdı bölgesindeki sarkan bölgelere, dekolte bölgesindeki kırışıklıklara, ağız köşelerindeki sarkıklık için ağız bölgesine, kaş düşüklüğünü gidermek için kaş bölgesine, alnı gerginleştirmek için alın bölgesine, düşük göz kapakları ya da fazla göz kapağı derisi gibi sorunlar için göz kapağı bölgesine uygulanabilir.

Güvenilir Bir Yöntem Midir?

Ultrasonik ses dalgaları ile gerçekleştirilen işlemler 50 yılı aşkın süredir tıp alanında uygulanmaktadır. Ve bu süreçte hiçbir yan etkiye rastlanmamıştır. Bunun yanı sıra Ulthera cihazı F.D.A onaylı bir cihazdır. Bu açıdan Ulthera cihazı ile yapılan işlemler son derece güvenlidir. Yine de endişelerinizi gidermek için doktorunuza danışabilirsiniz.

Ulthera Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?

Yapılan seansın süresi uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Ancak bir seans ortalama olarak 30 ile 60 dakika arasında sürebilir. Tüm yüze yapılan uygulamalar 1 saat gibi bir süre alabilir.

Ultherapy Sonuçları Ne Zaman Görülmeye Başlar?

Ultherapy işlemi biter bitmez ciltteki toparlanma gözle görülür hale gelir. Ancak en iyi etkiyi 60 ile 90 gün arasında görmek mümkündür. İşlemden sonra cilt kendi kendini onarmaya başlar ve gün geçtikçe işlemin yapıldığı bölgede gençleşme ve gergin bir görünüm meydana gelir. Uygulamadan yaklaşık 6 ay sonra ise kesin sonuç alınmış olur.

Avantajları Nelerdir?

Ultherapy işlemi, gençleştirme tedavileri arasında en yeni ve en gelişmiş olanıdır. Tek bir seans ile istenilen sonuca ulaşmak mümkündür. Herhangi bir kimyasal madde kullanımı, enjeksiyon ya da kesi gerektirmediği için oldukça kolay bir şekilde uygulanır ve yan etkisi bulunmaz. Cilde hiçbir enjeksiyon yapmadan cildin kolajen üretimi doğal olarak tetiklenmiş olur. Ulthera cihazı sayesinde cilt yüzeyinde herhangi bir tahriş, yara izi, kanama, morarma meydana gelmez. İşlem sırasında dayanılamayacak bir acı hissedilmez ve işlem sonrasında günlük rutine dönülebilir. Yapılan işlem sonrasında cilt çok daha esnek, yumuşak, parlak, gözeneksiz ve renk tonu eşitlenmiş bir görünüme kavuşur.

Neden Ulthera Cihazı Tercih Edilmeli?

Ulthera cihazı, uygulama esnasında cildin alt dokuların görüntülenmesine olanak verir. Bu da en doğru işlemin yapılmasını sağlar. Aynı zamanda Ulthera cihazı F.D.A onaylıdır ve herhangi bir yan etki gözlenmemiştir. Sonuç almanın kesin olduğu en başarılı yöntemlerden biridir.

Ağrılı ve Acılı Bir Uygulama Mı?

Ulthera uygulaması, anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. Hissedilen çok hafif iğne batması hissi genellikle kişilerin tolere edebileceği seviyededir.

Uygulama Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Ultherapy uygulaması sonrasında ciltte herhangi bir leke, yanık ya da morarma gibi etkiler meydana gelmez. Bu açıdan uygulamadan hemen sonra günlük hayata dönülebilir. Kişiye bağlı olarak bazen ciltte hafif bir kızarıklık oluşabilir. Ancak bu kızarıklık birkaç saat içinde tamamen yok olur. İşlemden hemen sonra lazer ya da ağda gibi uygulamalardan kaçınmakta fayda vardır.

Yazın Yaptırılır Mı?

Ulthera ameliyatsız yüz gençleştirme işleminde cildin yüzeyine hiçbir şekilde zarar verilmez. Cildin alt dokularına yapılan bir işlem olduğu için işlem sonrasında her zaman kullandığınız güneş kreminizi kullanarak güneşe çıkabilirsiniz. Bu açıdan yaz aylarında da sorunsuz bir şekilde yaptırılabilecek bir işlemdir.

Uygulama Öncesi Hazırlık Yapılmalı Mıdır?

Ultherapy işleminden önce kişiden özel bir hazırlık yapılması istenmez. Yalnızca uygulamadan önce ciltte makyaj ya da herhangi bir kozmetik ürün olmaması gerekir.

Ultherapy Seans Fiyatları Nedir?

Ulthera ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme fiyatları uygulanacak tedaviye göre farklılık göstermektedir. Uygulama tüm yüze ya da belirli bölgelere uygulanabildiği için fiyat da tercih edilen bölgelere göre değişir. Aynı zamanda uygulama sırasında cilde yapılan atış sayısı da fiyatta değişiklik yaratır.

Diğer Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları

  • fokus ultrason ile yüz gerdirme
  • saten yüz gerdirme
  • ip askı ile yüz gerdirme
  • örümcek ağı ile ameliyatsız yüz gerdirme
  • ameliyatsız yüz germe
HEMEN ARA
WHATSAPP
YOL TARİFİ
Özel İndirim ve Kampanyalardan Faydalanmak için bilgilerinizi bırakın.
Uygulama ile ilgili bilgi alın Uzmanımıza sorun
Soru sorun
Uzmanımız yanıtlasın
Sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun!